Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Кривачинецька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04403539) був реорганізований і увійшов до складу Війтовецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Кривачинці
Волочиський район, Хмельницька область

Історія села

Село  Кривачинці – назва  його  з народних  переказів “Криві ченці“. Походить  назва  від того, що на  цім місці  де зараз  стоїть школа кілька  сот  років тому  стояв  монастир  в якому  жило  багато  монахів  з фізичними  вадами –криві. І  коли  хто їхав  дорогою  в напрямку монастира то говорив, що їде біля  кривих  ченців.

Згодом  біля монастира  за його стінами  почали  поселятися  люди. Так виросло село Кривачинці, як  його  згодом  почали називати.

В минулому  село Кривачинці  та його  землі  належали  поміщику  кріпоснику Флоріану Яцентіевичу  Залецькому, який  одержав  помістя по спадкоємності  в 1823  році. Поміщик  в 1845  році  володів  землею  двох сіл  в розмірі 1264  десятини, а селяни 934 –десятини . Населення  в с.Кривачинці  було 1074  чоловік  з них 529  чоловік  і 545 жінок. Господарства  розподілялись так: тягові –78, напівтягові –79, огородники –3, бобиля - 9.

Село Кривачинці  належало до  Подільської  губернії ,Проскурівського повіту Сарнівської  волості.

В помісті  крім  економійських і селянських  будов  було 2 корчми та вітряний  і водяний  млин.

Поміщик  мав право  наказувати  своїх кріпаків 25 ударами різки, крім  того  відробляли  по 3 – дні  борщину  панщину від сходу і до заходу  сонця  з перервою на обід  влітку 2 години, зимою –1 годину. Селяни сплачували  подушне від  кожної  ревізької  душі.

В 1893  році  було 179 дворів  і 966 чоловік населення, а в 1905  році  кількість  дворів збільшилось  до 211, а населення  до 1180 чоловік.

В 1921  році ,коли  по рішенню Х з”їзду РКП /б/ країна переходила  до нової  економічної  політики, замість  продрозвертки  запроваджувався  продовольчий  податок ,бідняцькі  господарства с.Кривачинець  об”єднались  в комітет  незаможніх.

Спочатку  з 6 дворів  ,а потім  виріс до 100.Головою  комнезаму був  місцевий  активІст  Дедух  Ананій Омелянович. В цей  час /з 1921  по1922 / в селі  Кривачинцях  розміщався Волочиський  районний виконавчий  комітет, головою  якого був  Варченко Іван, який  переїхав  з села Юхимовець.

В 1925 –1926 р.р. головою  сільської ради  с.Кривачинець ,Війтовецького  району,Проскурівського  округу,Подільської  губернії працював Вавриків Іван Андрійович,а секретарем  цієї  сільради  Цибульський  Степан   Васильович.

По Кривачинецькій  сільраді на 7 грудня 1926  року нараховувалось  всього 322 господарства  з загальною  кількістю населення 1495 чоловік  в тому  числі : мужчин –744,жінок-751.

На 1929  рік по селі Кривачинці всієї  земельної  площі нараховувалось 1715 гектарів.

На 1937 –1938 р.р. колгосп “8-Березня” с.Кривачинець волочиського району ,Кам”янець –Подільської  області  зміцнів і став  учасником Всесоюзної  сільськогосподарської  виставки.

В 1939  році згідно  перепису  населення по селі Кривачинці було 1313 чоловік.В колгоспі “8-Березня” на 1 липня 1939  року налічувалось 303 колгоспних  дворів : коней –235 голів,великої рогатої  худоби, всього –160 голів, в тому  числі корів -46  голів , свиней - 203, овець –104.

Віроломний  напад  фашистських  загарбників  на СРСР перервав мирну  працю  радянських  людей.Село Кривачинці Німецько – фашистських загарбників  було окуповано  7 липня 1941  року. Бойовий патріотичний рух  охопив  жителів  села  на захист  своеї батьківщини. Звільнено село від окупантів 14 березня 1944 року.

Зразуж ,як тільки  вигнали  німців  з села, приступили до відбудови народного  господарства.

В 1959  році  село  електрифіковано і радіофіковано.

В селі поставлено  пам”ячник  В.І.Леніну і воїнам  загиблих  у ВВ війну, обеліск.

До 50- ти річчя  радянської  влади в с.Кривачицях  закінчено  будинок культури , медпункт, зерносховище, гараж, авто майстерня, свинарник, баня.

В 1951  році  головою  сільської ради  був  гр. Чайковський В. Післявоені роки і до кінця 70- х  років секретарем сільської ради була Мельник  Марія Антонівна.

Після  60-х  до 70-х  років  сільську  раду очолював  Нагурний Іван Петрович, Степанюк Ганна Кирилівна.

Після 1970 по 1990  р.р. сільську  раду  очолював  Довгань М.І., Маціевич Василь Васильович, Цимбал Леонід  Іванович , Терещенко Олександр Прокопович, Сікула Лідія Дем”янівна.

На данний  час сільський  голова Брилко І.І.

Станом  на 1 січня 1991  року населення становило по с.Кривачинці 1030 чол.

Наявне  населення  станом  на 01.01.2001  року  становить 996 чоловік. Постійне  населення станом  на  01.01.2001  року становить 999 чол. Кількість  наявних  житлових будинків становить  355. Станом  на 01.01.2007  року наявне  населення  по сільській  раді становить 955 чол, наявні  двори – 331.

Станом  на 01.01.2008  року  наявне населення по сільській  раді –945 чол, наявні двори – 329.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua